
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Serial |
| Output Type | Voltage |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Supply Type | Analog, Digital |
| Sampling Rate | 216 ksps |
| Resolution | 3 B |
| Conversion Rate | 216 ksps |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
